pondělí 25. listopadu 2019

Cool girl! - Lena Valenová


Napsal: 

Pointa - 2019
ISBN: 9788088335283  /  408 stran
Jazyk vydáníčeský
Vazba knihyměkká / brožovaná"Období dospívání je komplikované samo o sobě, natož když probíhá pod permanentním tlakem online prostředí. Sociální sítě a internet kontrolují náš život, diktují nám, jak bychom se měli chovat, vypadat, co si myslet. Nastavují mnohdy nereálné laťky. Necháváme se strhnout názory lidí, kteří o nás ve skutečnosti nic nevědí. Žijeme v době, kdy je počet sledujících důležitější než schopnosti a talent a kdy daleko lépe prodává neštěstí nebo kontroverze. Globální komunikační prostor nám však zároveň nabízí nekonečné možnosti, jak dát světu o sobě a svých schopnostech vědět. I o tom je tenhle příběh."

(Vaše Lena Valenová)


Můj názor a pocit :

Kniha má 12 kapitol.

Je rozdělená na 4 části : sem tam, světlo tma, šach mat a cool girl!

Nápovědy ke čtení :

 Kniha má tři hrdinky - Tinu, Anet a Martu.
Každá část vám napoví, či příběh bude následovat a v jakém pořadí. V názvech slova tam, tma a mat. Jsou to iniciály jmén hrdinek. Každá hrdinka má dokonce svojí značku.
Tina má ❤️. Anet má ♠️. A Marta má ♣️.

 Takže byste se neměli ztrácet v tom, čí příběh zrovna čtete.


 V první části knihy se seznamujeme s hlavními hrdinkami. Zjišťujeme jaké jsou, co dělají a tak dále.
 V druhé části se setkáme s jejích problémy. 
 Ve třetí části to nejvíce graduje a nastávají různé zvraty.
 Čtvrtá část už je o samotné soutěži "Cool girl!". O co dívky budou soutěžit vám neprozradím, to nechám jako překvápko.
 Pro čtenáře asi bude tou nejzajímavější částí. Protože vy čtenáři budete ti, co rozhodnou, kdo v soutěži vyhraje. 
 Já si popravdě myslela, že to bude něco složitého na pochopení, ale hlasování je jednoduché. Ale rozhodování o vítězce, to už bylo trošku těžší, protože dlouho jsem si nebyla jistá, kdo by měl vyhrát. Holky totiž ukázaly jak své dobré stránky, tak i ty špatné. Do toho tomu ještě nepomáhalo, čím si procházely v soukromém životě. Takže jsem byla v rozpacích, která by měla vyhrát. Ale hrozně mi pomohla podkapitolka "Střet", kdy holky vyzpovídal moderátor soutěže a spolumoderátorka Kristy, která dělala při přípravách na finále přepadovky, o kterých děvčata dopředu nevěděla. To byl opravdu rozhodující okamžik.


 Hlasování probíhá buď v knížce samotné, nebo na webu www.coolgirlsoutez.cz
 Vítězku získáte tam i tam. Ale abyste si mohli přečíst epilog knihy, budete muset stejně na ten web, protože pro každou hrdinku je epilog jiný. 🙂


 Kniha se četla dobře. Příběh je nápaditý a nadupaný. Nic podobného jsem ještě nečetla. Originalitou to jen překypuje. Příběh se odehrává v Praze. Kniha je hodně poučná. Asi kdyby to mělo být na mě, tak bych ji doporučila až od 18+, ale zákon to toleruje od 15+, takže je to na vás, jestli si ji přečtete, nebo komu ji pořídíte - je to Young adult (pro náctileté). Ale záleží, kdo je jak vyspělý. 😀 Kniha mě bavila od začátku až do konce. Za sebe opravdu můžu doporučit.


Knize uděluji : ⭐⭐⭐⭐⭐+⭐

 Jedna hvězda navíc, protože ten nápad sjednotit knihu s webovou stránkou je prostě perfektní.

Zakoupit může zde :

https://pointa.cz/coolgirl!


Anotace :

Nakolik můžeme zůstat sami sebou, když denně sdílíme svůj soukromý život online? Za každým profilem se skrývá bytost plná nadějí, tužeb a snů. Tina, Marta a Anet jsou středoškolačky na prahu dospělosti. Každá je v něčem výjimečná. Tina miluje společenský tanec, Marta je hvězdou atletického oddílu a Anet se připravuje na studium klavíru. Jak s jejich světem zamává účast ve vysoce sledované soutěži? O tom rozhodneš i ty. Slova autorce:

 Ještě jednou chci moc poděkovat, že jsem mohla být součástí projektu knihy Cool girl!. Jsem hrozně ráda, že vyhrála tato světlá obálka, kterou jsem velmi chtěla (ne, že ne). Jsem ráda za tuto novou zkušenost. A moc jsem věřila, že kniha bude mít úspěch. Budu se těšit na další díl, doufám že tam budou všechny hrdinky. A také si přeji, aby to nějak pokračovalo s Tinou, protože to skončilo tak, že HO chci zase v příběhu. Snad se chápeme o čem je řeč. Moc děkuji ❤️.

Instagram :

https://instagram.com/lenavalenova

Facebook :

https://www.facebook.com/LenaValenova/

Web :

www.lenavalenova.cz

O autorovi :


Autorka o sobě říká: „Jsem srdcem Jihočeška, duší cestovatelka. Miluji příběhy, ty psané i vyprávěné, focení, odpolední kapučíno a smažený sýr.“ Po ukončení studia ekonomiky podniku na univerzitě v Praze, studovala a pracovala ve Španělsku, Anglii a Spojených státech. V současné době žije v New Yorku. Její první vydaná kniha Moře nálezů a ztrát: Náhodní lháři je součástí čtyřdílné série. Námět a postavy románu však vznikly před více než patnácti lety.Něco o nakladatelství Pointa :

Kniha s Pointou  
            
Nakladatelská online služba a komunita


Pointa mění způsob vydávání knih a zapojuje čtenáře do dění.
Jak to u nás funguje? Autor na Pointu přichází s rukopisem a najde si knižní kolegy od grafika až po korektorku. Práce na knize ale začínají až o něco později. Pro její zrod je zásadní předprodej. S jeho pomocí získává autor od čtenářů menší finanční částky a celkový obnos pak použije na vydání i veškeré náklady, které jsou s ním spojené. A jak už vyplývá z předchozích vět, právě čtenáři jsou pro Pointu a její autory stěžejní.
 Čtenář si na Pointě může procházet rozpracované projekty, číst si ukázky, debatovat s autory, a co je nejdůležitější – může knihu podpořit v předprodeji. Bez pomoci čtenářů by u nás knihy nemohly vycházet. O té, kterou právě držíš v ruce, už je rozhodnuto. Podívej se na Pointě i na další knihy, jejichž osud můžeš ovlivnit.
www.pointa.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Bez hejtů a slušně, prosím!