sobota 7. března 2020

Když nejste v pohodě – Jill Starková


EAN:
 9788075931726
Formát
 110x175
Jazyk
 český
Překladatel
 Jana Žlábková
Rok vydání
 2020
Vazba
 brožovanáMůj názor a pocit:

Všichni se s něčím potkáme. Někteří lidé možná tvrdí, že oni ne, ale není to pravda. Takže hned na začátku je důležité uvědomit si, že jste naprosto normální. Žádný člověk na tomto světě se nemůže vyhnout těžkým časům. A jestli si v duchu s obavami říkáte, že jste divní nebo rozpolcení nebo nenapravitelní, pak vám gratuluji, protože i to je zcela normální.

Navzdory všem přikrášleným představám, které nám vnucují média, je třeba pochopit, že smutek, úzkost, pocit křivdy, žárlivost, závist, osamělost, zlost a zklamání a nespočet dalších podob znepokojujících emoci, jež prožíváme, jsou naprosto přirozenou součástí života. Právě ony z nás činí lidi.


Občas bývá cesta hodně hrbolatá. Potácíme se po ní a říkáme si, že už nejspíš nikdy neobnovíme rovnováhu. A když se nám hroutí půda pod nohama, není jednoduché najít cestu vpřed.

Žijeme v digitálním věku, jsme neustále na příjmu a všechno se děje tak rychle, že často nevnímáme celkový obraz s jeho problémy a nesnázemi, a proto míváme pocit, že jenom my se topíme, zatímco ostatní lidé jsou požehnaní a blažení a proplouvají hladce svým dokonalým životem.


V knize najdete ukazatele, které vám pomohou nalézt cestu zpátky k sobě a poradí vám, jak můžete být v pohodě, i když nejste. Je průvodcem chvílemi, kdy prostě jen potřebujete trochu pomoct. Dalo by se říct, že je příruční lékárničkou, kterou můžete rychle otevřít, jakmile cítíte, že začínáte klesat ke dnu. Ať už máte jen jeden špatný den, nebo je jich celá řada, jež jako by neměla konce, pomoc je po ruce v podobě stránek praktických rad týkajících se péče o tělo, mysl a duši.

Tato kniha vás zároveň naučí, jak vypnout a dopřát si oddech, když máte pocit, že se vám vůbec nic nedaří.


Nebude vám říkat, že musíte být neustále pozitivní nebo že máte zatnout zuby, zeširoka se usmívat a opakovat si, že jste silní a šťastní.

Autorka se s vámi chce podělit o zkušenosti, které ji pomohly ve zlých časech a ví, jaké je se ocitnout se v situacích, kdy si musíte v každém okamžiku razit svou vlastní cestu.


Tato kniha není normativní příručka a nemá nahrazovat profesionální terapii či jinou odbornou léčbu.

   Máme tu 10 kapitolek, kde autorka má vždy na začátku kratší předmluvu ke čtenářům, o čem se zrovna  budete spolu zabývat a vždy následuje několik tipů a rád, jak na daný problém reagovat a co při těchto stavech dělat či nedělat. Vysvětlené velice jednoduše a srozumitelně.

Obsah:

 Předmluva autorky
 1. Přijetí 
 2. Základy 
 3. Milujeme své tělo 
 4. Zpomalte
 5. Komunikujte s okolím 
 6. Vypněte 
 7. Pročistěte si hlavu
 8. Radujte se z maličkostí 
 9. Pracujte na sobě 
 10. Buďte hodní na sebe i na jiné 
 Poděkování 
 O autorce


   Knihu jsem četla v období, když už jsem cítila, že je už všechno velký-špatný. Všechno se sypalo ze všech stran a myslela jsem si, že už dál nemůžu a jsem z těch lidí, co se prostě neumí v takovém období přetvařovat a začínám kolem sebe kopat. Ale tato kniha mi opravdu pomohla. Ne kniha, ale autorka, která knihu napsala velice přátelským tónem a její některé rady jsem opravdu vyzkoušela a ono to fungovalo. Člověk se naučí na vše se dívat z úplně jiného úhlu, než se na to díval doposud. Po dočtení jsem cítila úlevu na duši a mysli a už mi vše okolo nepřišlo tak hrozné, jak se zdálo být. Rozhodně stojí za to.
   A chci velice poděkovat Nakladatelství Beta, že knihu vydali. A měla jsem tu možnost si ji přečíst a rozhodně ne naposled. Budu se k ní vracet pokaždé, když na sobě zaznamenám nějaké příznaky. A rozhodně stojí za to, a doporučuji.

Knize udělují : ⭐⭐⭐⭐⭐⭐


Zakoupit může zde :

https://www.nakladatelstvibeta.cz/eshop-kdyz-nejste-v-pohode.html

Anotace :

    Jak zvládat těžké časy
   Jsou dny, kdy vám není vůbec do smíchu. V životě každého z nás nastanou chvíle, kdy se nic nedaří a špatné zprávy střídají ještě horší. A právě pro takové chvíle je určena tato knížka. Bude vaším průvodcem těžkým životním obdobím. Najdete v ní mnoho praktických tipů a myšlenek, jak zvládnout nepohodu a poslouží vám jako ukazatel toho správného směru, kterým nejsnáze dojdete do lepších časů.
O autorovi :
   Jill Starková je uznávaná novinářka a spisovatelka.
    Více než dvacet let přispívá do britských i australských médií. Přes deset let pracovala v týmu časopisů The Age a její články se zaměřovaly na oblast zdraví a na společenské události. Dnes je novinářkou na volné noze a působí i jako mediální konzultantka a autorka projevů.
    Její první kniha High Sobriety byla navržena na cenu Walkley Book Award a objevila se na seznamu Kibble Literary Awards. Její druhá kniha Happy Never After je svépomocnou autobiografií pojednávající o psychickém zdraví. 

4 komentáře:

 1. Tak přesně tuhle knihu jsem potřebovala v porodnici :D

  PO návratu domů je to mnohem lepší, ale možná by neškodilo nastudovat nějaké kapitolky :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě neuškodí a rozhodně člověk nikdy neví, kdy se mu nějaká rada bude hodit v budoucnu 🙂

   Smazat
 2. Přesně tuto knížku bych se teď potřebovala přečíst, sama teď cítím, že je všechno velký špatný, tak by mě tato knížka třeba trochu povzbudila :)

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat