pátek 19. června 2020

Až to budeš číst - Mary Adkins


EAN:
 
9788075930545
Formát
 
135x210
Jazyk
 
český
Počet stran
 
408
Překladatel
 
Tereza Janků
Rok vydání
 
2019
Vazba
 
vázaná bez přebalu
Anotace : 

  Román v „dopisech jednadvacátého století“ – emailech, textovkách a postech

  Iris Masseyové je třicet tři let. Má velké plány do budoucna, novou lásku… a rakovinu. Zbývá jí pár měsíců života. S blížícím se koncem se pokouší mimo jiné vyrovnat psaním blogu. Její přítel a šéf Smith Simonyi o tom neměl ani tušení; protože však jedním z posledních přání Iris bylo, aby její texty zveřejnil, nezbude mu, než se o to s pomocí Irisiny starší sestry Jade a nového kolegy Carla Van Snydera pokusit. Společné sdílení vzpomínek jim překvapivě přinese víc, než by čekali.


Můj názor a pocit :

  V knize se prodíráme životním příběhem Iris, která se dozví, že má rakovinu plic. Rozhodla se ulehčit si poslední měsíce života - do své smrti - založením blogu, aby byla ve spojení s lidmi a mohla jim vyprávět, čím si prochází, co dělá a jaké má pocity. 
Snaží se ho psát celkem s humorem. Nic depresivního, ale smutný to bylo... když knihu čtěte s vědomím, že umírá... Komentáře pod články byly mnohdy jízlivé. Ale co čekat od lidí, že?

  Iris už je po smrti, takže se blogem prokousáváme zpětně. Měla jediné přání - vydat své blogové články jako knihu a rozšířit svůj příběh mezi více lidí. A s tím jí měl pomoci její přítel a šéf Smith Simonyi. 


  Smith je celkem pohodář a workoholik, ale taky má své mouchy. Má svojí firmu a snaží se udržet si klienty. Pomáhá finančně své matce, která se hodně změnila po havárii.

  Na úplném začátku Carl žádá o místo stážisty právě ve firmě Smitha. Já z něj upřímně nemohla. Co kolikrát vyváděl... Ale co, má prostě svojí hlavu 😀. 

  Smith s Carlem začnou pracovat na tom, aby vydali Irisin blog, jenže tu byla jedna překážka - a to její sestra Jade, která musela povolit vydání. 


  Jade se snažila prokousat maily Iris ve snaze zjistit, jestli lékaři něco nezanedbali. A zjistila, že Smith stále píše Iris emaily, na které už nikdy neodpoví.

  Při pročítání mailů a blogových článků  - Smith s Jade – zjistí spoustu věcí, které nevěděli a které jim nikdy Iris neprozradila.

  A jak to celé dopadne? To už si musíte přečíst sami. 


  Příběh mě naprosto pohltil. Četlo se to skvělé a svižně. 
  Když má člověk čas a náladu, tak ji má přečtenou na jedno posezení. 
Nečekejte žádný propracovaný román. Jsou to fakt jen emaily a blogové články. Ale věřím, že vás zasáhnou úplně stejně. A ano, možná si i pobrečíte, jako já. 

Knize udělují : ⭐⭐⭐⭐⭐


Koupit můžete zdeŽádné komentáře:

Okomentovat