úterý 2. června 2020

V zajetí vášně - Alexander Stainforth


rok vydání:2020
autor:Alexander Stainforth
nakladatel:Nakladatelství ČAS
počet stran:240
ISBN:978-80-7475-302-2
druh zboží:kniha


Anotace :

Když se Sophie provdala za hraběte Jasona Dashwooda, svou lásku z dětství, myslela si, že bude tou nejšťastnější ženou pod sluncem. Její naděje však brzy vyprchaly. Jason totiž není žádný anděl… Nejenže má milenku, dokonce ji pozval i na svatební obřad a domluvil si s ní dostaveníčko, až si odbude manželské povinnosti. Okamžitě jí tak dochází, že tento svazek nebude procházkou růžovým sadem. Je odhodlaná svést s Jasonem válku a nic mu nedarovat.
Ani Jason není ze Sophie nadšený. Miluje lady Grace. A nelituje ničeho víc než sňatku s protivnou, nevychovanou a umanutou Sophií. Ještě žádná žena ho nedokázala tak rozčílit!
Ale musí se spolu naučit žít, jinak se vzájemně zničí… A láska si vždy najde cestu, ať už jsou překážky jakékoliv.


Můj názor a pocit :

Kde bych začala. 🙂 

Anotace je bravurně napsaná, takže příběh moc přibližovat nemusím. 

Kniha se četla lehce, jako každá autorová kniha. 


Příběh se odehrává v Anglii v roce 1827. 
Miluji tak staré příběhy. 

Hlavní hrdinka Sophie mi velice připomínala mě. Prostě je tak svá a musí být po jejím. Je vášnivou čtenářkou a zamilovala si během příběhu, autorku Jane Austenovou. Hrozně si rozuměla s nejlepším přítelem svého manžela, který je manželem lady Grace, milenky jejího manžela. Bože, zamotané, že? 😄

Lady Grace, je vypočítává a manipulativní, a vůbec hrozně nepříjemná bytost, která ráda zneužívá může ve svůj prospěch. 

Jason je hlupák, který si myslel, že může vše a projde mu i nevěra. Jenže netušil jaké to je, když jeho vlastní karty se obrátí proti němu.

Sebastian, manžel lady Grace, je tak hrozně dobrý člověk, ale slepý a naivní. Bylo mi ho opravdu líto. I sám Jason byl hrozně překvapen, že si velice rozumí s jeho ženou Sophii. Protože Sebastian nebyl typ člověka, který by se uměl bavit s ženami. Ale Sophie mu padla do oka. Asi z ni vyzařovalo charisma. 


Příběh byl napínavý a hlavně jsem neodhadla děj, což tleskám, protože co tu autor předvedl byl masakr😀. Čekala jsem, že to bude úplně jinak.

Hrozně mě bavily hádky mezi Sophii a Jasonem. Jsem škodolibá no 🤷‍♀‍😄. 

A důležité na této knize je, že mě dostala z čtecí krize. Za což jsem autorovi vděčná. Jeho knihy jsou prostě vždy nejvíc top. 

A za sebe mohu jen doporučit. 


Citace, která mě zaujala:

„Jason: Lžete! Poznám když žena lže. 
Sophie: Jak se vůbec opovažujete soudit všechny ženy?!
Jason: Protože jsem muž, a můžu! “

( Upřímně? V dnešní době, chlap za tu poslední větu, by dostal vyhubováno. Protože to, že je muž, neznamená, že může. Tedy já osobně bych nešetřila slovy😄) 


Knize udělují : ⭐⭐⭐⭐⭐

Koupit můžete zde:


Kniha jde koupit i v elektronické podobě.

O autorovi :
Alexander Stainforth napsal přes dvacet knih. Mezi nejúspěšnější patří historicko-romantická tetralogie Lady Jane, série Krásná Karolína a samostatné romány Ďáblova nevěsta a Pod maskou nevinnosti. Napsal také thriller pro mládež Krvavá Mary, paranormální romanci Pád noci a humornou love story ze současnosti Láska k nakousnutí, která se později dočkala nového vydání pod původně plánovaným názvem Borec odvedle.

 

V roce 2019 publikoval historickou romanci Kráska a netvor. V tomto žánru nadále pokračuje. Aktuálně vychází novinka V zajetí vášně, romancí Vánoční nevěsta přispěl do knihy Vánoční návraty, kterou Nakladatelství ČAS vydá v říjnu. Na počátek příštího roku připravuje novou knihu Falešná společnice.

Žádné komentáře:

Okomentovat